BARDİGLİO BLU

Bardiglio Blu Yunanca ‘parlayan taş’ anlamına gelen mermerin, ışıltısını en vazgeçilmez şekilde sunduğu örneklerden bir tanesidir. Yumuşak renk geçişi ile Bardiglio Afyon gri mermer kullanıldığı mekânlara derinlik ve ferahlık hissi katmaktadır. İnce kristalli bir yapıya sahip olan Bardiglio blu bu sayede dokusu da sıkı görülmektedir. Yüksek Bardiglio blu, yurt içinde projelerimizde olduğu kadar yurtdışındaki projelerinde de oldukça yoğun ilgi görmektedir. Bardiglio blu projelerde duvar kaplama, zemin döşemesi, merdiven basamağı veya banyo çalışması yaptıracakların da talep ettiği mermerimizdir. Banyo çalışmalarında duş teknesi, duvar kaplaması olarak da Bardiglio blu mekânlarınıza ayrı bir şıklık katacaktır. Hemen hemen her projelerinde gri renk tonlarına yer veren mimarlık ofisleri ve tasarımcılarımızın da ilgi odağı olan Bardiglio blu mermer, dekorasyon projelerinde fileli mozaik taş olarak da oldukça yoğun ilgi görmektedir. Villa, iş merkezi, otel projeleri ile kentsel dönüşümde içerisinde olan konut projelerinin ortak alanlarında da Bardiglio blu mermer kullanıldığı görülmektedir. Projelerde kahverengi, siyah, krem ve beyaz gibi farklı renk tonlarındaki mermerlerimiz ile rahatlıkla kombin edilebilmektedir. Dayanıklılığı ve güzel görünümü sayesinde yüzey kaplama ve dekorasyon gibi alanlarda Bardiglio mermer kullanılır.

Hareketli gri mermer koyu gridir. Bu taş özellikle Yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için sıkça tercih edilmektedir. Hareketli gri mermer ara bir renk taşıdığı için, yapılarda, hem dekoratif olarak kullanılabilmekte hem de tonuna göre ana taş olarak değerlendirilebilmektedir. Özellikle son dönemlerde pazardaki payı genişleyen Hareketli gri mermerlerin tercih edilme oranında hissedilir bir yükseliş süre gelmektedir. Hareketli gri mermerlerin bu yükselişinde gri rengin doğasından kaynaklanan uyum da önemli bir etkendir. Koyu renk ürünlerle kombin edilebildiği kadar açık renk ürünlerle de birlikte kullanılabilmesi Hareketli gri mermer için önemli bir avantajdır.

Afyon dalgalı gri mermer; hem konut hem de ticari projelerde kullanıma uygun bir mermerdir. Çizgisel ince ve kalın damarların süslediği açık ve koyu gri taban malzemesi, sadece cilalı bitiş yüzeyi ile tercih edilebilecek kadar gösterişlidir.  Duvar ve yer kaplamalarında en çok Afyon dalgalı gri mermer kullanımı tercih edilmektedir. İç mimarlar Afyon dalgalı gri mermeri basamaklar, sehpalar, paneller, tezgahlar ve korkuluklar gibi dekorasyon unsurlarının üretiminde de kullanılırlar. Afyon dalgalı gri mermer; projelerde duvar kaplama, zemin döşemesi, merdiven basamağı veya banyo çalışması yaptıracakların da talep ettiği mermerimizdir. Banyo çalışmalarında duş teknesi, duvar kaplaması olarak da Afyon dalgalı gri mermer mekanlarınıza ayrı bir şıklık katacaktır.

Bardiglio Afyon gri mermer , özellikle tezgah üstü, anıtlar, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Bardiglio blu mermer; ince taneli, koyu gümüş grisi, bulutlu bir mermerdir. Bardiglio blu; banyo, salon ve iç alanlardaki her türlü özel tasarım ve kaplama çalışmasında, büyük ve küçük boyutlu mermer masa ve sehpa uygulamalarında gri mermer tercih edilmektedir. Bardiglio blu; dış – İç duvar ve zemin uygulamaları, tezgâhlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamalarında tercih edilmektedir. Son yılların en çok tercih edilen renklerinden olan gri mermerin zarafetle buluştuğu Bardiglio Afyon gri mermer, gri zemin rengi üzerindeki bulutumsu bir yapıya sahip beyaz renkler ile bütünleşerek dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Cilalı ya da eskitme olarak da tercih edilebilecek olan Bardiglio, aynı zamanda cnc kesim, water jet uygulamaları ile de projelerinizin zemin döşemelerinde göbek desenlerde farklı renkte mermerler ile de kullanılabilir. Gri renkte ve kristalize simli yapısı ile Bardiglio Afyon gri tv ünitesi, duvar rafları, aplik aydınlatmalar, ahşap figürlü aksesuarlar ve daha fazlası ile sizlere estetik yaşam alanları sunar. Salon, yatak odası, koridor, oturma odası, baca kaplamaları, şömine alınları, havuz kenar setleri, iç ve dış cephe kaplamaları için Afyon Bardiglio blu mermerinin kullanabilirsiniz. Unutmayın her dekorasyon malzemesi gibi Bardiglio Afyon gri ideal ve akıllıca düzenlenmiş bir dizayn ile yüksek verimli, estetik görünümlü bir ev ya da ofise sahip olmanızı sağlayacaktır. Afyon dalgalı gri mermer in ufak dokunuşları ile en küçük alanları bu doğal taşla renklendirebilirsiniz. Kullanılmayan duvar alanlarınızı da mutlaka değerlendirin. Mimari projelerde artık alışkanlıkların dışına çıkılıyor. Patlatma yüzeyli olmasına rağmen mutfak tezgah aralarında, hatta banyoda duş içlerinde farkındalık arayanlar için tasarımlarda kullanılıyor. Banyonuzda çanak bir lavabonun arkasına ya da mutfak kısmında yiyecek hazırlığı yaptığınız alanın yakınında bulunan duvarınızda hatta mutfağınızın tezgah ve dolap kapakları ile Bardiglio grimermeri kombinleyerek, otantik doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bardiglio light mermer, koyu gri ve beyaz damarlı vurgularla soluk gri bir arka plana sahiptir. Bu sofistike doğal taş, birçok farklı tasarım stilini tamamlamaktadır. Bardiglio light mermer projelerde duvar kaplama, zemin döşemesi, merdiven basamağı veya banyo çalışması yaptıracakların da talep ettiği mermerimizdir. Banyo çalışmalarında duş teknesi, duvar kaplaması olarak da Bardiglio light mermer mekanlarınıza ayrı bir şıklık katacaktır.

Bardiglio Nuvolato; Koyu mavimsi bir arka plan üzerinde koyu gri ve beyaz bulut benzeri desenlere sahip, değerli gri renkli mermerdir. Genellikle döşeme ve kaplama için kullanılır. Dış mekanlarda büyük ölçüde halka açık meydanları ve kaldırımları döşemek için kullanılırken, iç mekanlar banyolar, mutfaklar ve denizlikler için idealdir. Bardiglio Nuvolato mermer; beyaz, gri ve siyah renlerin özel yatay harmanına sahiptir. Banyo, Salon ve İç alanlardaki her türlü özel tasarım ve kaplama çalışmasında. Büyük ve küçük boyutlu mermer masa ve sehpa uygulamalarında Bardiglio Nuvolato mermer kullanılır. Klasik, Butik ve çok özel yüksek seviyeli projelerimizin vazgeçilmez taşlarından bir tanesidir. Bardiglio Nuvolato mermer; Zemin ve banyo tasarımlarında inanılmaz sonuçlar aldığımızı belirtelim. Görsellik bakımında granit geometrisinde olmasına rağmen jeolojik olarak mermer yapıdadır. Orta açık ton seven ve fiyat/performans arayanlar için akıllarda durması gereken bir taştır. Bardiglo Nuvolto, Lucca Nuvalto, Bardig Çizgili Mermer isimleriyle de bilinmektedir. Gri-beyaz mermer söz konusu olduğunda, Bardiglio Nuvolato gerçekten göze çarpan bir malzemedir. Çeviride “nuvolato”, “küçük bulutlar” anlamına gelir; gerçekten de, bu çizgili mermer fırtına öncesi bir gökyüzüne itilen sirrus bulutlarının bir görüntüsüdür. Bardiglio Nuvolato‘nun açıktan koyu mavimsi griye geçişi ile fırtınalı görünümlü arka planı, klasik bir mermer gibi kremsi beyaz çizgilerle karıştırılmıştır. Beyaz çizgiler nedeniyle mermerin deseni su yollu hale gelir. Bardiglio Nuvolato mermeri birçok farklı tasarımı sofistike ve şık bir şekilde tamamlayabilir. Zarif, sade ve parlak olan bu mermer birçok projeye uygundur. Bardiglio Nuvolato çoğu zaman iç tasarımda zemin ve duvarlarda kaplama karoları olarak ve ayrıca sütunların, tezgah arası, tezgahların, merdivenlerin ve basamakların imalatında kullanılır Bardiglio Nuvolato  koyu renkli bir arka plan üzerinde  açık renkli beyaz  yamalar nedeniyle bulutlu bir görünüme sahip olan bu ürün   paralel   yerlerde birbirine çok yakın ve anastomozlu beyaz damarlar mermeri kesin bir desen olmadan kucaklar, ancak doğa kaprislidir ve sayıları bir parçadan diğerine farklılık gösterir, böylece benzersiz bir malzemeye dönüştürülür. Bardiglio Nuvolato mermer gücü, zeminlere, cephelere, tezgahlara ve gerekli olan diğer uygulamalara verilebilir. Çok yönlü kullanım alanlarının bir sebebi ise malzemenin birçok farklı çeşitlerde üretimi sayesinde bize birçok imkan vermesini sağlamaktadır.