GÜNEŞ VEİN CUT

Özel mekanlarda son derece rahat bir şekilde kullanılabilecek ürün türlerinden biri olan Sarı Traverten ürünü kendisine has özel görüntüsüyle yaşam alanlarını süslemeye devam ediyor. Travertenlerin nasıl oluştuğunu pek çok kişi bilir. Afyon sarı traverten doğal görüntüsü ile her zevke hitap eden travertenlerin yaşam alanlarında kullanılmaya başlanması her daim tercih edildiğini de gösteriyor. Onlarca yıldır insan yaşamında yer alan bir ürün olması da son yıllarda çıkan bir ürün olmadığını gösteriyor. Doğa insanlığa durmaksızın vermeye devam ediyor. Doğa verdikçe yaşam alanlarında özel görüntüler ortaya çıkıyor. Bugün evlerdeki eşyalardan tutun da banyolarınızdaki kaplamalara kadar her şeyi doğaya borçlu görünmekteyiz. Doğada onlarca hatta yüzlerce yıl içerisinde oluşan çeşitli kayaç, kaya, ağaç gibi unsurlardan yararlanılarak yapı ürünleri ortaya çıkarılıyor.

Doğadan faydalanılarak elde edilen traverten taşının özel işlemlerden geçirilmesinin ardından kullanıma hazır hale gelmesi her daim tercih edilmesini de sağlamıştır. Kullanım alanları içerisinde yarattığı özel etkiler sayesinde sarı traverten pek çok noktada değerlendirilmektedir. Cross cut, vein cut, honlu eskitme, fırçalı kenar kırık, f.pattern set, mucartalı, vein cut plaka, blok, cross cut plaka, patlatma ve basamak gibi kendi içinde görünüm ve işlevlerine göre ayrılmış olan ürün grubunun her daim tercih edilen ürünlerden olduğu dikkat çekiyor. Modern dünyamızda sunumu yapılan yapı malzemesinin çok özel bir kullanıcı kitlesi mevcut.

İnsanlarımızın bir kısmının sarı traverten ürününü duymadıkları dikkat çekiyor. Duyup yaşam alanlarına uygulattırarak kullanmaya başlayan kullanıcılarında zaman içerisinde elde ettikleri memnuniyetten yola çıkarak özel dekoratif işlemler yapmaya başladıklarına tanık oluyoruz. Her daim rahatlıkla tercih edilebilecek ürün türlerinden biri olarak tüm olanaklarını kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Kullanıcılarına sunmuş olduğu özel imkanlar sayesinde kısa süreler içerisinde dikkat çekmiş olacak ki yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Tercih sebeplerinden biri de sağlıklı ürünlerden olması olduğunu söylemek mümkün. Teknolojinin yardımı ile eşsiz bir yapıya kavuşturulmuş olan bu ürünlerin gerçek özellikli yapıları ile tüm olanaklarını kullanıcılarına sunduğuna tanık oluyoruz.

Afyon sarı traverten, Türkiye’de çıkarılan bir tür sarı travertendir. Bu taş özellikle Yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşı, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca piyasa da ‘’Sarı Traverten Afyon, Sarı Traverten Işık, Afyon Altın Traverten, Güneş Vein Cut’’  olarak da adlandırılır.

Sarı traverten döşeme ve kaplama için uygun olup; koyu kahverengi renk tonları, sarı traverten mozaik, söve, lavabo vb. gibi ürünleriyle kombine edilebilir. Sarı traverten eskitme, bahçe döşeme, cephe kaplama, basamak, pencere sövesi, lavabo, bordur, süpürgelik, dekoratif patlatma mozaik, denizlik, küpeşte, havuz kenarı vs alanlarda kullanılmaktadır.

Sarı traverten; yoğun parlak sarı ve beyaz yatay desenlere sahiptir. Sarı traverten iç alanlar için her türlü uygulamada kullanılabilir.

Emet sarı traverten yada diğer bilinen ismi ile Scabos traverten çok renkli travertenlere verilen genel adıdır. Türk Scabas travertenleri dünyada diğer ülke rakipleri ile karşılaştırıldığı zaman fiyat / kalite oranı ile lider konumda yer alan ülkeler arasında yer almaktadır. Yaşam alanlarına doğal dokudan vazgeçmeden farklı renkler katmak isteyenlerin tercihi olan Emet sarı traverten;çok renkli dokusuyla bulunduğu ortamlarda kendisini ön plana çıkartıyor. Sarı rengin hakimiyetin de araya giren kırmızı ve kahverengi tonları ile doğal ve otantik dokuyu hissettiriyor.

Doğal dokuyu ön plana çıkartarak eskitme, dolgulu ve honlu olarak kullanılan Emet sarısı traverten, hem iç mekan hem de dış mekan zemin döşemesi, duvar kaplaması, basamak ve özellikle de dekoratif uygulamalarda tercih sebebidir. Döşeme uygulamalarında diğer traverten çeşitlerine bordür uygulaması olarak eşlik edebileceği gibi, tek başına ana döşeme taşı olarak da kullanılmaktadır. Çok renkli oluşu nedeni ile özellikle teras ve bahçe döşemelerinde talep görmesini sağlamaktadır. Yemyeşil çimlerle olan uyumuna hayran kalacaksınız. Sarı Traverten çoğunlukla cephe, yürüyüş yolları ve araba yolları, havuz basamakları, dış merdivenler, dış mekan şöminesi, havuz güvertesi ve banyo için kullanılır. Sarı traverten, ortama coşku yayan sarı renginden dolayı havuzlar ve park yürüyüş yolları ile üniversiteler ve büyük binalar için oldukça popüler olan travertenlerden biridir. Sarı traverten, bej, kahverengi ve siyah damarların alt tonları ile açık ve koyu altının hoş bir karışımıdır. Emet sarı traverten Türkiye’de çıkarılıp üretilmektedir. Bugün piyasadaki birçok altın travertenin aksine, Scabas traverten tüm seçim boyunca mevcut olan tutarlı, zengin bir sarı renge sahiptir.

Travertenler ürünler içerisinde Afyon sarı traverten sağladığı doğal görünüm ile özel mekânlar için en çok tercih edilen çeşitler arasında yer alıyor. Afyon sarı traverten çeşitleri doğal görünümünün yanı sıra yapısı sebebiyle her türlü mevsim şartlarına karşı son derece dayanıklı taşlar olarak ön plana çıkıyor. Sarı traverten taşlar özellikle dış yüzey kaplamasında sağladığı doğal görünüm ve uygun maliyetli estetik yapı ile tercih ediliyor.  Firmamız tarafından sunulan tüm Güneş vein cut traverten çeşitleri kalite anlamında birçok aşama ve kontrolden geçtikten sonra size ulaşıyor. Firmamız bünyesinde tüm özle mekanlar için iç ve dış yüzerlerde kullanılmak üzere Güneş vein cut traverten çeşitlerini sunuyoruz. Sunduğumuz bu Güneş vein cut traverten çeşitlerinin kalite ve maliyeti sizleri bütçesine büyük oranda katkı sağlıyor. Güneş vein cut traverten ürünlerin en önemli özelliği sağladığı rüstik tarz ve doğal görünüm oluyor. Mekânlara kattığı hava ile birlikte kültürel etki ve modernliği bir arada yaşanabiliyor. Bu özelliği ile birlikte Güneş vein cut traverten çeşitleri dekoratif olarak yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Herkes seçtiği çeşit ile kendi tarzını yapılarda sağlayabiliyor. Dekoratif sarı traverten çeşitleri ile dekoratif etki en uygun maliyetlerle ve yüksek etki derecesiyle saplanmış oluyor. Firmamız sektördeki en deneyimli ve profesyonel işletmelerden biri olarak size gerek kullanım alanınıza en doğru Güneş vein cut traverten çeşidini gerekse en doğru fiyat analizini sunuyoruz. Özel mekanlar ve birçok dekoratif kullanım alanında kendisini gösteren sarı travertenler, her türlü mevsim şartlarına karşı dayanıklı ve kaliteli bir üretimin sonucu olmaktadır. Estetik kıvamı ile her yapıya ekstra bir şıklık sunmasının yanı sıra ucuz maliyeti ile de müşterileri memnun etmektedirEmet sarısı traverten ürünlerinin iç ve dış cephe kaplamalar başta olmak üzere, dekorasyon ve yapı kullanımlarında da tercih edildiği bilinmektedir. Özellikle dış yüzey kaplamalarda tercih edilen Afyon sarı traverten ürünleri dayanıklılığı ve doğru görünümü ile bilinmektedir. Kalitesinden ödün vermeksizin düşük maliyetli fiyatları ile de birçok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Sarı traverten ürünlerinin kalitesi üretim sürecinde test edilmekte ve son aşamada son satışa sunulmaktadır. Kullanım alanları geniş bir ölçeğe yayılan Scabos traverten  hem estetik şıklık, hem ucuz maliyet, hem de kalitesi ile göz doldurmaktadır.

Dekoratif ve kaplama alanlarında Güneş vein cut traverten modelleri tüm gereksinimi karşılayacak bir yetkinliğe sahiptir. Firmamızın bu konuda sağladığı fiyat ayrıcalıkları, hızlı ve güvenilir teslimat gibi faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız. Güneş vein cut traverten ürünlerinin gerek şıklığı, gerek dayanıklılık, gerek ücret seçeneklerinde uygunluk birçok müşteriye ayrıcalıklı fırsatlar sunmaktadır. Dekorasyon ve cephe kaplama alanlarında kalite ve estetizm doygunluğu sunacak Güneş vein cut traverten ürünleri uzun ömürlü ve son derece dayanıklı bir ayrıcalık yaratacaktır.

İngilizce literatürde Güneş vein cut traverten ‘Yellow Travertine Afyon, Yellow Travertine, Yellow Travertine Light, Afyon Gold Travertine, Emet Yellow Travertine, Scabas Travertine, Scabos Travertine, Saffron Vein Cut Travertine, Güneş Vein Cut Travertine’’ diye adlandırılır.