İMPERİAL RED GRANİT  

İmperial Red granit, belirgin kırmızı rengiyle dikkatleri üzerine topluyor. Hindistan graniti kategorisinde olan bu harika granit, üzerinde asaletle taşıdığı renkleriyle, Hindistan’ın rengârenk dünyasından geldiğini hemen belli ediyor. Kırmızı üzerine siyah ve beyaz noktalar bulunan İmperial Red granitin her biri kendine özgü farklı desenleri barındırıyor. Bu nedenle birbiri ile aynı desene sahip iki İmperial Red granit bulmak neredeyse imkansız. Farklı tablalarda farklı desenlerden meydana geldiği için, her bir parça paha biçilemeyecek kadar eşsiz bir sanatın ürünü. Petekli görünümü ve ateş kırmızısı rengi ile kullanıldığı her alana ihtişam getiren bu granit türü oldukça yaygın bir kullanım ağına sahip. Kırmızı tonlu, sarı, gri ve siyah küçük desenli yapıdadır. İç ve dış bütün uygulamalar, mimari tasarımlar, masa ve tezgah projelerinde İmperial Red granit tercih edilmektedir. Kırmızı granit uygulamalarında ve direk stok satışlarında piyasada en çok tüketilen taş olduğunu söyleyebiliriz. Kolay işlenebilmesi, diğer modellere göre bir nebze daha düşük fiyatlı olması ve müşteriler tarafından çok duyuluyor olması bu talebin arkasındaki en önemli nedenlerdir. New Imperial Red diğer adı ile’’ Yeni Hindistan Kırmızısı Granit’’ sektöründe en çok tercih edilen ve bilinen granittir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır. Imperial Red genellikle, kırmızı tonlu, sarı, gri ve siyah küçük desenli yapıdadır.

Imperial Red, birkaç milyar yıl önce oluşturulmuş bir volkanik taştır. Doğal olarak güzel ve dayanıklı olan Imperial Red, dış cephe kaplamaları, tezgahlar, su özellikleri veya uzun ömürlü bir malzemeye ihtiyaç duyulan her yerde ödüllendirilir. Yeni Imperial Red granit çizilmeye, hava şartlarına dayanıklı ve sıhhi. Hindistan’da ocaktan çıkan New Imperial Red granit, geliştirdiği her projeye gerçek bir değer katar. New Imperial Red granitinin sağlam dayanıklılığı ve hava koşullarına dayanıklılığı, hafif, güçlü ve kullanımı kolay bal peteği ile birleştirilmiştir. Bu, rüzgâra, sismik yüklere ve darbeye direnebilen daha güçlü, daha dayanıklı bir panel oluşturur. Yeni Imperial Red granit, taş perde duvar panelleri, dış veya iç granit kaplama, su özellikleri, tezgahlar, mobilyalar, asansör panelleri ve uzun ömürlü, doğal olarak güzel bir taşa ihtiyaç duyulan her yerde mükemmeldir.’’ Imperial Red Granite, New Imperial Granite, Ruby Red Granite, Generally Indian Red Granite, India Red Granite’’ isimleri ile piyasada bilinmektedir.

Imperial Red granit, iç mekanlarda mutfak tezgahları ya da mobilyada masa üzerinde kullanılabilen seri kırmızının en canlı halini yansıtıyor. Siyah ve pembeye yakın kırmızı ile hareketlilik sağlanıyor. İç mekanlarda mutfak tezgahları ya da mobilyada masa üzerinde kullanılabilen seri kırmızının en canlı halini yansıtıyor. Siyah ve pembeye yakın kırmızı ile hareketlilik sağlanıyor.

Ruby Red granit, pembe tabandaki dağınık inciler kırmızı çiçeklere benzer, zemine ve duvarlara monte edildikten sonra verdiği görünüm çok hoştur.

Imperial Red granit, en sert taşlardan biridir ve ciladan sonra iyi bir parlaklık verir. Cilaların dayanıklılığı da uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen bir özelliktir. Sabitledikten ve kullandıktan sonra çizik ile zarar vermez, lekelenmez. Binaları zenginleştirir ve uygulandığı zaman çekici görünüm sağlar. Yine birden fazla kullanım alanı vardır. Bu yeni imparatorluk kırmızı granitini kullanmak için hangi fikirlerin kullanılacağına bağlı olarak, mimar ve zeminin tasarımcısı ve ticari ve konut ev villaları ve kurumsal bina düşüncesine uygundur. Hindistan kırmızı granit, baştan sona macenta ve siyah ipuçlarıyla genel olarak koyu kırmızı bir renge sahip ince taneli bir granittir.

İngilizce literatürde İmperial Red granit ‘’ Emperial Red Granite, Royal Red India Granite, Royal Red Granite, Red Granite, Ruby Red Granit, New İmperial Granite, İmperial Red Granite’’ diye adlandırılır.

  • Tür: Granit
  • Bitimler: Cilalı, Honlu, Eskitme, Kenar Kırma, Kumlama, Fırçalı, Bombe, Taraklama, Fine Line
  • Renk: Kırmızı, Siyah