LİLLA

Leylak, mor damarlı çok güzel beyaz esaslı bir mermerdir. Kitaplı plakalar üretip şık banyolarda kullanmak mümkündür. Zemin ve duvarlar için uygundur, modern konut projelerinde çok popüler hale gelmektedir. Milas Leylak, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz bazlı leylak damarlı mermerdir. Bu taş özellikle dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları ve diğer tasarım projeleri için uygundur. Ayrıca piyasada Milas Menekşe Mermer, Milas Kavaklıdere Leylak Mermeri, Milas Leylak Mermeri, Milas Lila Mermeri, Milas Beyaz Leylak Mermeri, Milas Leylak Orta Mermer olarak da adlandırılır. Dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, tezgah, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamalarında Leylak mermeri tercih edilir. Leylak mermeri; beyaz arka plan ve mor renkli spider desenlidir. Milas leylak merdiven ve basamak çalışmaları, bina giriş tasarımları, zemin kaplamaları, mermer masa uygulamalarıdır.

Milas leylak mermer, Türkiye’den ithal edilen popüler bir beyaz mermer taştır. Arka plan rengi beyazdır, birçok gri ve mor ağaç kökü benzeri çizgiye sahiptir ve damarlar çok çeşitlidir. Milas menekşe mermeri otel hobi arka planı, döşeme, duvar panelleri, mutfak tezgâhı, banyo makyaj üstü vb. gibi konut ve ticari binaların iç dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Milas lila mermeri; beyaz mermerdir, mor, leylak ve menekşe rengi ince damarlarla kaplıdır. Damarlar alışılmadık bir grafik desen oluşturur. Leylak, banyolar da dahil olmak üzere zemin ve duvarları kaplamak, lavabo, tezgah, pencere pervazları yapmak ve şömineleri süslemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Muğla leylak mermeri, tüm dünyada iç tasarımda yüksek talep görmektedir.

Milas beyaz leylak mermeri, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz mermerdir. Bu taş özellikle İnşaat taşı, tezgah, mozaik, süs taşı, peyzaj taşı, anıtlar, merdivenler, kaldırım taşları ve diğer tasarım projeleri için uygundur. Milas beyaz mermer olarak da adlandırılır.

Milas beyaz mermerinin beyaz rengi kullanıldığı alana aydınlık ve ferahlık görüntüsü vermektedir. Milas beyaz mermer iç zemin döşemesinde ve dış zemin döşemesinde de sıkça tercih edilen mermerdir. Muğla beyaz zemin kaplamalarında tercih edildiği gibi duvar kaplamlarında da oldukça tercih edilmektedir. Duvar kaplamalarında da hem iç duvar hem de dış duvar kaplamalarında mermeri tercih görmektedir. Dekoratif ürünlerde de sıkça tercih edilen Muğla leylak mermer beyaz renginin verdiği şıklıkla kullanıldığı alanlarda güzel bir görüntü yaratmaktadır.  Muğla leylak mermer büyük ölçekli projelerde, otel, havalimanı, hastane, villa, konut, iş merkezi gibi projelerin genel mekan döşeme alanlarında, duvar kaplaması, cephe kaplaması, kolon kaplaması uygulamalarında, basamak, süpürgelik, küpeşte ve denizlik gibi imalatlarda kullanıldığı görülmektedir. Milas leylak mermer hemen her dekorasyona rahatlıkla uyum sağladığından ötürü mimarlık ofislerinin ve tasarımcıların da çok yoğun tercih ettikleri mermer çeşitlerindendir

Milas beyaz mermer beyaz renkli çok hafif gir tonlu homojen çizgileri vardır. İç ve dış alanlarda bütün uygulamalarda, hamam ve şömine gibi özel projelerde Milas beyaz mermer tercih edilmektedir. Muğla bölgemiz beyaz mermer konusunda çok kapasiteli madenlere sahiptir. Milas beyazı olarak adlandırdığımız bu mermer hem fiyat hem de işlenebilirlik ve tedarik açısından birçok avantaja sahip olduğundan yüksek bir kullanım yoğunluğuna sahiptir.

Lilla mermeri; özellikle bina taşı, tezgâh üstü, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma taşı, pencere pervazları, süs taşları, iç döşeme, iç duvarlar, arka plan duvar karosu, duvar kaplaması, merdivenler, astarlar, bordürler, mozaikler, su jeti için iyidir madalyonlar, sütunlar, dış cephe ve diğer tasarımlar projelerinde kullanılır. Milas lilac, Türkiye’den (Milas, Muğla) bir mermerdir. Lila beyaz mermer plakalar genellikle dış ve iç duvar ve zemin uygulamaları, tezgah üstü, mozaik, çeşmeler, havuz ve duvar kapı ve diğer tasarım projeleri için kullanılır.

İngilizce literatürde Lilla mermeri ‘’ Milas Violet Marble, Milas Kavaklıdere Lilac Marble, Milas Lilac Marble, Milas Lillak Marble, Lilac Marble, Milas White Lilac Marble, Milas Lilac Medium Marble, Milas White Marble, Mugla White Lilac Marble, Mugla White Marble  ’’ diye adlandırılır.