LUNA PİERA

Luna Piera mermer, bu taş özellikle yapı taşı, şömineler, merdivenler, tezgahlar, lavabolar, anıtlar, havuz başı, eşikler, süs taşları, mozaik, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için tercih edilmektedir.

Luna Piera mermer, projelerin iç ve dış mekan kaplamalarında, zemin döşemesinde, merdiven basamaklarında, banyoların zemin ve duvar kaplaması ile banyo tezgah uygulamasında, sütun kaplamalarında kullanmaktadır. Ayrıca şömine kaplamasında da uygulamalar olmaktadır. Görünümü ile son derece aydınlık mekanlar elde edilmesi sağlanır. Cilalı mozaik olarak da talep gören Luna Piera mermer, farklı renkte mermerler ile de kombin edilerek mozaik setler oluşturulur.

Ev dekorasyonuna zenginlik katmak isteyenler de Luna Piera mermeri tercih edebilirler. İç dekorasyonda yemek masası, orta sehpa hatta biblo, mumluk ve kül tablası gibi dekoratif objeler olarak da kullanılabilir. Klasik görünüme sahip olan Luna Piera mermer evlerinize de klasik bir görünüm kazandırır. Luna Piera bej mermer ‘’ Sivrihisar bej mermer ve Rose bej mermer’’ olarak da piyasada bilinmektedir.

Sivrihisar bej mermer, açık renkli mermerler grubuna girmektedir. Ağırlıklı olarak, krem ve bej olmak üzere beyaz ve pastel tonlarında desenler ihtiva eden ürün, naif rengiyle göz dolduruyor. Açık rengi sebebiyle mekanlara ferahlık ve sakinlik katan doğal taş, güçlü yapısıyla da uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir. Çok sert ve büyük darbeler olmadığı müddetçe oldukça dayanıklı bir ürün olan bu mermer türü, çizilmelere ve temizlik maddelerine mahsus kimyasallara karşı da gayet dayanıklı.

Sivrihisar bej mermer ürünü yer döşeme, iç ve dış cephe kaplama, basamak ve denizlik mermer masa uygulamalarında tercih edilen ürün türlerinden bir tanesidir. Yıllar geçse de mermerin o asil duruşundan bir şey kaybetmediği görülmüştür. Fiyat bakımından uygun seçenekleri bünyesinde barındırması sektörde sıkça tercih edilmesini sağlıyor. Ürün çeşidi bakımından yoğun bir şekilde tercih edilen ürünün genel hatları ile dikkat çekici etkileri herkes için özel sınırlara ulaşmış bulunmaktadır. Kullanılmaya başlandığı ilk dakikalardan itibaren kullanıcılarını mutlu etmeyi başaran bej mermer ürünü görünüm ve parlaklık bakımından gerçek özellikler taşımaktadır. Taşıdığı özel nitelikler sayesinde gerçek bir ürün olduğunu her fırsatta ispatlayan ürün grubunun kendi alanında sıkça tercih edilen bir ürün olması da çağımızın en özel yanlarını ifade ediyor. Bina, büyük otel ve eğlence merkezlerinde ve diğer yapı projelerinde değerlendirilen ürünün gerçekten görülmeye denenmeye değer olduğunu kullandıkça göreceksiniz.

Yıllar boyu kolay kolay eskimeyen, yıpranmayan yapısı sayesinde sektörde kendisine önemli bir yer bulmayı başarmış olan Sivrihisar bej mermer ürünü uygun fiyat yapısı sayesinde her türlü iç ve dış ortama girmeyi başarmıştır. Her kültürden insanın yaşam alanlarında değerlendirdiği ve bildiği bir ürün olması yaygın bir şekilde değerlendirilmesinden kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Eskişehir Light Bej, Sivrihisar mermeri gibi isimlerle de anılan mermer türünün uygulanışı da son derece önemlidir. Gerçekten kalite arz eden bu mermer türünü doğru yerde ve doğru zamanda kullanmaya başlayan kullanıcıların gerçek özellikli pek çok imkana eriştiği görülüyor. Modern dünyamızda sunumu yapılan her türden ürün ve hizmetin kendisine bir alıcı bulduğu ve bu alıcılar yardımıyla da beklentilerini karşıladığı dikkat çekiyor. Teknolojik etkilerle birlikte işlemlerden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilen ürünler sizleri bekliyor olacaktır. Profesyonel bir işçilikle yaşam alanlarınıza dahil edildiği andan itibaren farkı hissedecek ve her anlamda mutlu olacaksınız.

Sivrihisar bej mermer, Türkiye’de çıkarılan altın ve bej mermerin zarif ve zarif bir karışımıdır. Bu taş özellikle süs taşı, iç- dış, duvar, zemin uygulaması, merdiven, mozaik, tezgah ve diğer tasarım projeleri için iyidir. ’’Anadolu Krem Bej Mermer, Sivrihisar Bej Mermer, Sivrihisar Crema Mermer, Anadolu Bej Mermer, Crema Elegance Mermer, Elegance Bej Mermer’’ olarak da adlandırılır.
Sivrihisar bej; açık beyaz bej görünüme sahiptir. Yer döşeme, iç dış cephe kaplama, basamak ve denizlik, mermer masa uygulamalarında Sivrihisar bej mermeri kullanılmaktadır. Light bej yani açık tonlu bej olarak adlandırdığımız grupta bulunmaktadır. Bu ürünü de birçok bina ve büyük otel ve eğlence merkezi projelerinde kullanılmıştır. Görünümü ve parlaklığının oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Crema Elegance mermer; açık bej tonlu ve çok hafif desenli yapıdadır. İç ve dış alanlarda her türlü zemin ve duvar kaplama çalışması, havuz kenarı tasarımları, merdiven döşemelerinde Crema Elegance mermer tercih edilmektedir. Gerek dış alanlarda mat olarak gerekse iç alan ve havuz kenarı gibi noktalarda parlatılmış olarak kullanılabilen ve çok sık tercih edilen bej mermer modellerindendir. Yağmur ve güneş dayanımı çok yüksek olduğu için dış alanlarda bina veya yapı kaplaması olarak ta Crema Elegance mermer önerilmektedir.

Rose bej mermer, Türkiye’de çıkarılan bir tür bej mermerdir. Bu taş özellikle mutfak tezgahı, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Rose bej mermer ‘’Bursa Şeker Beji, Bursa Rose Mermeri, Bursa Gülü, Bursa Bej Gülü, Krema Anadolu Mermeri, Bursa Rosa Bej Mermeri’’  olarak da adlandırılmaktadır. Rose bej mermer, cilalı, kesilmiş, zımparalanmış, taş yüzlü, kumlanmış, eskitme vb. olarak işlenebilir.

İngilizce literatürde Luna Piera mermer ‘’ Anatolian Cream Beige Marble, Sivrihisar Beige Marble, Sivrihisar Crema Marble, Anatolian Beige Marble, Crema Elegance Marble, Elegance Beige Marble, Eskişehir Light Beige Marble, Rose Beige Marble, Rosa Light Beige Marble, New Rosa Beige Marble, Bursa Sugar Beige, Bursa Rose Marble, Bursa Beige Rose, Bursa Rosa Beige Marble, Luna Piera Beige Marble, Crema Marfil Marble’’ diye adlandırılır.