MOCCA

Limestone, kireç taşı olarak ta bilinen doğal taştır. Limra olarak da isimlendirilen limestone, doğal taşlar arasında özel bir yere sahiptir. İç ve dış mimari için pek çok farklı yüzeylerde uygulanabilmektedir. Farklı tür ve çeşitleri ile limestone, mimarlar tarafından yumuşak yapısı sebebi ile evlerimizin ve iş yerlerimizin genellikle cephelerinde tercih edilebilmektedir. Limestone çok özel bir doğal güzelliktir. Doğal bir yapıya ve yumuşak bir zemine sahiptir. Bu yumuşaklığı sebebi ile farklı boyut ve şekillerde rahatlıkla işlenerek hizmetinize sunulmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip limestone evlerinizin ve iş yerlerinizin dış cephe kaplamaları için çok uygun bir materyaldir. Limestone, ülkemizin ve dünyanın pek çok noktasında döşeme ve kaplama malzemesi olarak pek çok farklı proje tarzında tercih edilmektedir. Birçok mimar ve inşaat mühendisinin en gözde tercihlerinden biridir. Evinize ve iş yerlerinize doğal bir güzellik sunacaktır. Ayrıca sadece evler için değil, restoran, hastane ve oteller içinde çok uygun bir doğal taş türüdür. Dış cephe kaplaması için kullanıldığı takdirde, otantik ve şık bir hava katacaktır.

Golden Mocca Limestone, çok ince taneli hafif kremsi bej bir kireç taşıdır. Bu taş özellikle Yapı taşı, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç, dış, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir.

Jura Limestone bej bir kireç taşıdır, oldukça serttir ve bol miktarda fosiliyle bilinir. dünya çapında çok popülerdir ve  ek olarak, döşeme ve peyzaj projeleri için popüler bir taştır. Tezgah seçimine bağlı olarak Jura Limestone, alışveriş merkezleri, havalimanları ve ofis binaları için yüksek trafiğe sahip alanların döşemesinden yüksek cephelere kadar hemen hemen her uygulamada kullanılabilir, bazı seçimler ayrıca dış cephe kaplama, bahçe ve peyzaj ürünleri için de uygundur. donma-çözülme koşullarında. Taş bej, gri ve karışık renklerde mevcuttur ve taşın yüzeyine ve seçimine bağlı olarak çok çeşitli renk tonları ve görsel görünümler elde edilebilir. Jura Limestone çeşitli bej ve gri tonlarında gelir ve her türlü uygulama için uygundur.

San Sebastian Limestone, İspanya’da çıkarılan bir tür bej kireç taşıdır. Bu taş özellikle Yapı taşı, tezgah, lavabo, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşları, iç, dış ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Aynı zamanda San Sebastian Golden Beige, San Sebastian Beige Limestone olarak da adlandırılır.San Sebastian Limestone honlanmış, eskitilmiş, cilalı, kesilmiş kesilmiş, zımparalanmış, kaya yüzlü, kumlanmış, burçlu, eskitme vb. olarak işlenebilir. Kahveye benzer tonlarıyla zarif ve zamansız San Sebastian Limestone, güzel ve tutarlı bir renge sahiptir. Bir dizi yüzeyde sunulur ve zemin, duvar ve doğrama olarak hem iç hem de dış kullanım için uygundur.

Doğal taş dünyasında beyaz / gri renklerin özellikle moda olduğu dönemlerdir. Bu renklerin taşları dünyanın birçok yerinde farklı ülkelerde bulunur ve genellikle büyük miktarlarda bulunur. Doğal taş kaynakları bakımından zengin, krem, bej mermerler, traverten ve oniks bol imajına sahip bir ülke olan Türkiye, son zamanlarda talebi artan beyaz kireçtaşına da sahiptir.

Turkish Limestone iyi bir termal performansa sahiptir ve zarif bir şekilde eskidiği ve oldukça büyük miktarlarda mevcut olduğu gerçeğine ek olarak, bazıları çok büyük olanlar da dahil olmak üzere her tür proje için popüler hale gelmiştir.

Limranın yapı sektöründen kimyasal sektörüne kadar pek çok kullanım alanı bulunmaktadır. Dekoratif, sağlam ve kolay işlenebilir özelliği dolayısıyla limra duvar kaplama ve zemin döşemelerinde ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Mimari kullanım alanları olarak daha ziyade dış mekanlar yerine iç mekanlarda tercih edilmektedir. Yağmur, kar hava kirliliği gibi hava etkileri limranın dış görünümünü olumsuz etkilemektedir. Yumuşak ve süngerimsi yapısı darbe ve hava şartları dayanımını düşürmektedir.

Limra, yoğun beyaz görünümlüdür. İç ve dış cephe kaplama, basamak, denizlik, zemin döşeme, dekoratif süslemelerde kullanılır. Pure yani neredeyse saf beyaz görünümüne sahip bir taştır. Bu ürünü özellikle mekanik dış cephe kaplamaları ve cami projelerinde çok sık kullanılmaktadır. Tüketimi son derece yüksek olan bir üründür. Yurt dışında Limestone olarak daha çok bilinir. Krema rengi görüntülü yapıda olanı da mevcuttur.

Limra Kireçtaşı, Türkiye’de çıkarılan bir tür beyaz kireç taşıdır. Bu taş özellikle Yapı taşı, tezgah üstü, lavabolar, anıtlar, havuz başa çıkma, eşikler, süs taşı, iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, kaldırım ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca Crema Classic Lymra Limestone, Lymra Limestone, , Lymra Cleopatra, Limra White Limestone, Antalya Limestone olarak da adlandırılır. Limra kireçtaşı honlanmış, eskitilmiş, cilalı, kesilmiş kesilmiş, zımparalanmış, kaya yüzlü, kumlanmış, burçlu, eskitme vb. olarak işlenebilir.

İngilizce literatürde Mocca Limestone ‘’ Crema Classic Lymra Limestone, Lymra Limestone, , Lymra Cleopatra, Limra White Limestone, Antalya Limestone, Turkish Limestone, San Sebastian Golden Beige, San Sebastian Beige Limestone, Jura Limestone, Golden Mocca Limestone’’ diye adlandırılır.