NERO MARQUİNA

Nero Marquina, İspanya’nın görkemli ve zarif mermeridir, klasik veya çağdaş tasarıma uygun olarak sofistike veya modern bir ambiyans yaratır. Geleneksel siyah üzerine beyaz klasik mermerin tersine beyaz damarlar siyah bir arka planda öne çıkmaktadır. Nero Marquina’yı beyaz mermerle uygulayıp ne kadar güzel tasarım kombinasyonların yapılabileceğini görmek çok kolaydır. Nero Marquina, siyah arka plan ve eğimli beyaz kalsit çizgilere sahiptir. Nero Marquina mermeri, İspanya’da çıkarılan beyaz fetaurlara sahip siyah bir mermerdir. Nero Marquina, duvar ve zemin uygulamaları, tezgahlar, mozaikler, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Ayrıca İspanyol Siyah Mermer, Nero Marquina Venato Mermeri, Nero Marquine Mermeri, Siyah Marquinia Mermeri, Marquina Mermeri, , Negro Bilbao Mermeri, Negro Markina Mermeri isimleriyle de bilinmektedir.

Nero Marquina; ev ve ofislerde bütün alanların kaplama ve döşemesinde, otellerin lobi bölgelerinde, uzun antre ve koridor zemin projelerinde kullanılmaktadır. Nero Marquina, en popüler siyah mermer çeşitleri arasında bulunmaktadır. Siyah rengi asaletini tüm ihtişamıyla üzerinde taşımayı başaran bu doğal taş türü üzerinde ince beyaz çizgiler barındırır. İspanyol siyah mermer, bir özelliği olarak karşımıza çıkan bu damarlar, taş hem doğallık hem de efsunlu bir görünüm kazandırmaktadır. İspanyol siyah mermer, mekanlara derinlik ve görkem katmak için harika bir tercih olabilecek bu yapı malzemesi hem görünüm anlamında hem de kulanım kolaylığı itibariyle kullanıcısını memnun etmeyi başarabilen türlerden bir tanesidir. Nero Marquina mermeri, hemen her alanda kullanılabilecek dayanıklı, güçlü, aşınma ve çizilmelere dayanıklı, kolay temizlenebilen, kırılmaz yapıdadır. İspanyol siyah mermer; gerek dış mimaride gerekse iç mimaride tercih edilen ürünü dekoratif alanlarda kullanmak da mümkündür. İspanyol siyah mermeri, üzerinde barındırdığı kendinden çizgi desenleri, birbiriyle kombin halinde yerleştirildiğinde eşsiz bir doğallık elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Net koyu siyah rengi ile dikkatleri üzerinde çeken bu ürün için siyah severlerin favorisi demek oldukça uygun olacaktır. Siyah marquina mermeri duvar kaplama yer döşemesi merdiven basamak ve rıhtları, korkuluk yapımlarında tercih edilmektedir. Aynı zamanda Siyah marquina mermeri, tırabzan denizlik, kapı eşiği, süpürgelik asansör ve kapı söveleri banyo ve mutfak tezgâhları masa ve sehpaların kullanımında sıkça rastlanmaktadır. Nero Marquina mermeri, banko, şömine dekoratif eşyalar kolon kaplama dış cephe yer döşeme kaplama taşları merdiven basamak ve rıhtları masa, sehpa, banko kaldırım taşları ve bordürleri havuz ve çeşme sütun küpeşte ve kemerler yüzme havuzu kaplamaları anıt ve heykeller bahçe düzenlemesi için de tercih edilmektedir.Nero Marquina mermeri ile ev dekorasyonunuza da renk katabilir, salonunuzun yemek masasını ya da sehpanızı bu mermer ile zenginleştirebilirsiniz. Siyah Marquina mermeri otellerin açık büfe tezgahlarında ya da cafe restaurant gibi yeme içme alanlarının yemek masasında da kullanımı görülmektedir. Marquina black mermer bir kalsit taşıdır. Tabanın yoğun rengi, ara sıra parlak beyaz damarlar ve fosillerin dönüşümüyle aydınlatılan karanlık bir gece gökyüzünü andırmaktadır. Marquina black mermer, herhangi bir alana dinamizm getirmek için süslemeye ihtiyaç duymayan temel bir zarafeti teşvik eder. Nero Marquina mermeri, müthiş siyah renginin güzelliği, şu anda kalite ve ayrıcalık için referans noktası olan iç tasarım projelerini kapsamaktadır. Nero Marquina mermeri, üst düzey konutlarda ve lüks otel sektöründe yer döşemesi ve duvar kaplaması uygulamalarında mimarlardan ve iç mimarlardan yüksek düzeyde talep görmektedir.

İngilizce literatürde Nero Marquina mermeri ‘’ Spanish Black Marble, Black Marquina, Nero Marquina Venato Marble, Black Marquinia Marble, Marquina Marble, Negro Bilbao Marble, Negro Markina Marble, Black Olive Marble, Nero Marquine Marble, Nebel Marble’’ diye adlandırılır.