NUAGE MİEL

Nuage Miel; açık sarı bal renkli görünümü, ince zarif damarları ve dalgalı desenleri olan piyasadaki diğer adıyla Afyon bal’dır. Afyon bal mermeri; tezgâh üstü ve barlarda, duvar ve yer karolarında birçok alanda kullanılabilir. Afyon bal mermeri cilalama konusunda oldukça elverişli bir taş biçimidir. Afyon bal mermeri; duvar kaplamaları, yer döşeme kaplamaları, merdiven basamak ve rıhtları, masa, sehpa, banko yapımı, kaldırım taşları ve bordürleri, korkuluk, trabzan, denizlik, kapı eşiği, süpürgelik, asansör, banyo ve mutfak tezgâhlarında kullanılır. Aynı zamanda Afyon bal mermeri; şömine, dekoratif eşyalar, dış cephe kaplamaları, havuz ve çeşme yapımı, sütun küpeşte ve kemerler, yüzme havuzu kaplamaları, anıt ve heykeller, bahçe düzenlemesinde tercih edilen taşlar konusunda çekinmeden kullanılabilecek olan bir mermerdir. Afyon bal mermeri bu bakımdan plaka, fayans, iç – dış kaplama, hediyelik eşya materyali, döşeme, heykelcilik ya da dekorasyon alanlarının kullanımı konusunda oldukça elverişli bir taş stilidir.  

Nuage Miel piyasada; Afyon Bal Mermeri, Afyon Bal, Afyon Şeker, Afyon Şeker Mermeri, Afyon Şeker, Afyon Kaymağı, Afyon Krema, Afyon Krem, Afyon Beyaz Şeker Mermeri olarak da bilinir.

Afyon bal mermeri tüm iç ve dış mekanlarda uygulanabilmektedir. Afyon Bal mermerinin üzerinde bulunan ince ve zarif damarlı dalgalı görüntüsü uygulandığı mekana modern ve şık bir hava katmaktadır. Afyon bal mermeri beyaz üzerindeki sarı dalgalı desenleriyle hamam kurnalarında da tercih edilir. Tarihi ve modern bir görüntüyü beraberinde getiren Afyon bal mermeri her mekana eşsiz bir ambiyans sağlamaktadır.

İngilizce literatürde Nuage Miel mermeri ‘’ Afyon Honey Marble, Afyon Sugar, Afyon Sugar Marble, Afyon Cream, Afyon Krem, Afyon White Sugar Marble, Nuage Dore Marble ’’ diye adlandırılır.