P WHITE

P white granit, beyaz üzerine siyah minik benekleriyle oldukça sevimli görünen granit çeşitlerinden. Hindistan’ın verimli topraklarından çıkarılan P White granit, dünyaca bilinen granit türlerindendir. Plakalar halinde getirilen P White granit, çeşitli işlemlerden geçirilerek kullanılabilecek hale getirilir. Çok fazla bölgede kullanılabilen P White granit, kullanılacağı bölge özelliklerine göre kumlama, yakma, honlama gibi  yüzey işleme ve yüzey temizleme uygulamalarından geçirilir. Heykel yapımı ve tablası, havuz kaplama, yer korosu tezgah ve lavabo P White granitin kullanıldığı bazı alanlardır. Oldukça şık bir görünme sahip olan, aynı zamanda oldukça güçlüdür ve darbelere, olumsuz şartlara karşı dayanıklıdır.

P White granit, özellikle toz ve kire karşı yüksek bir dayanıklılık oluşturmaktadır. Bu sayede mutfak ve banyo gibi alanlarda çok sık tercih edilen yüksek dirençli ürünler arasında bulunmaktadır. Yakılmış beyaz rengi oluşturması ile birlikte aynı zamanda iç ve dış mekan zemin kaplamaları, duvar kaplaması veya dekorasyon uygulamalarında da tercih edilmektedir.

Temel olarak Hindistan menşeli olmak üzere ürün çok geniş dış alanlarda homojen bir yapı oluşturduğu için keyifli bir kaplama görüntüsü ortaya çıkarmaktadır. Bu tip uygulamalarda belirli dönemlerde de granit silimi ve parlatma sağlanarak, bu nitelikli görüntü çok uzun yıllar korunabilir.

P White granit canlı rengi, dayanıklılığı ve özel kaplaması ve cilasıyla çok ünlüdür. Pure White granit, halk arasında ‘’P White granit’’ olarak bilinir döşeme ve duvar kaplaması için ideal ve etkili bir çözümdür. Pure White granit iç veya dış mekanlarda rahatlıkça kullanılabilir.

P White granit, Hindistan’da çıkarılan bir tür beyaz granittir. Bu taş özellikle mutfak tezgahı, mozaik, dış – iç duvar ve zemin uygulamaları, çeşmeler, havuz ve duvar kaplamaları, merdivenler, pencere pervazları ve diğer tasarım projeleri için iyidir. Aynı zamanda ‘’Platin Beyaz Granit, P. Beyaz, Rajasthan Beyaz Granit’’  isimleriyle piyasada bilinmektedir. P White granit, cilalı, kesilmiş, zımparalanmış, taş yüzlü, kumlanmış, eskitme vb. olarak işlenebilir.

Platin Beyaz granit, desende siyah ve gri çiçek ile parlak beyaz arka plana sahiptir. Bu granit Rajasthan Hint Devleti çıkarıldığı için ocakları Jalor bölgesinde bulunmaktadır. Birçok granitlerin bulunduğu yerlerdir. Platin Beyaz granit, büyük projeler için çok düşük maliyetli ve ideal bir üründür. Bu çok döşeme ve mutfak tezgahı için Hindistan’da kullanılan Platin Beyaz granit, parlak renkli o zeminler için ideal bir seçim yapmaktadır.

İngilizce literatürde P White Granit’’  Pure White Granite, Platinum White Granite, P. White, Rajasthan White Granite,  White Granite, P White Granite’’ diye adlandırılır.

  • Tür: Granit
  • Bitimler: Cilalı, Honlu, Eskitme, Kenar Kırma, Kumlama, Fırçalı, Bombe, Taraklama, Fine Line
  • Renk: Beyaz, Siyah