VERDE ESCURO

Verde Escuro mermer Hindistan menşeli yeşil karakterli taş grubu mermerlerdendir. Verde Escuro mermerin uygulama alanları arasında mutfak ve banyo tezgahları, heykeller, iç ve dış mekan duvar ve zemin kaplama uygulamaları, çeşmeler, merdivenler, pencere denizliklerinde ve diğer detay uygulamalar bulunmaktadır. Büyüleyici bir özelliğe sahip olan yeşil renk, insana pozitif enerji ve huzur yüklemektedir. Bu enerji ve huzurun doğal taş ile yaşam alanlarımıza yansımasının en güzel örneklerinden biridir. Verde Escuro gibi yeşil mermerler koyu yeşil taban rengine sahip plakalarda siyah tonlarında koyu renk gölgeler görülmekte ve yeşil renk açıklı koyulu olabilmektedir. Taşın kolay işlenme ve şekil alma özelliğiyle satıcıların, renk yapısı ile de kullananların tercihleri arasındadır. Renk tonu itibari ile mutfak dolapları ile kombin oluşturmaktadır.

Verde Escuro koyu yeşil tonlu siyah desen ve damarlı bir görünümü vardır. Verde Escuro zemin döşemesi ve duvar kaplaması için uygundur. Bazen tek başına döşeme taşı olarak kullanılırken; bazen de bej-krem tonlarında mermerler ile kombinlendiği uygulamalar görülmektedir. Verde Forest ev dekorasyonunda yemek masası, orta sehpa, şömine kaplaması , banyolarda lavabo ve tezgah gibi kullanım alanları mevcuttur. Lüks konut projelerinin peyzaj alanlarında da sıkça karşılaştığımız Verde Escuro bazen bir sövede, bazen bir saksıda veya kolon kaplamasında karşımıza çıkmaktadır.

Villaların havuz içi kaplama taşı olarak da son yıllarda yoğun ilgi gören Verde Escuro günümüzde mimari ekipler tarafından prestijli projelerinin havuz kaplamasında tercih edilmiş ve su ile bütünleşmesi ile projelere ayrı bir doğal güzellik katmaktadır. İç alan tasarımların yeşil ton günden güne popüler hale gelmektedir. Verde Escuro koyu yeşil tonlu ve siyah desenli bu granit modeli birçok projemizde kullandığımız bir taştır. Düşük fire oranı ve yüksek kaliteli görünümü sayesinde müşterilerin rahatlıkla seçimi olmaktadır. Verde Escuro, mineral malakite benzer bir renk tonu olan şaşırtıcı, parlak yeşil bir Hint mermeridir. Verde Escuro tüm yüzey, aynı renk şemasına sahip daha açık damarlarla boyanmıştır. Verde Escuro düzgün ince taneli bir yapıya, neredeyse fark edilmeyen bir çizime ve dokunuşta sıcaklığa sahiptir.

Verde Escuro klasik özellikleri, estetik performansı ile birlikte mimari detayları zenginleştirmektedir. Bu elit doğal taş, lüks iç mekân unsurlarını tasarlamak, mozaik kompozisyonlar oluşturmak ve tabii ki binaların cephelerini döşemek için iyi bir seçimdir. Verde Escuro genellikle tezgâh, raf, sütun, şömineler, denizlikler, zemin kaplamaları ve duvar döşemesinde kullanılır. Verde Escuro iç alan tasarımların yeşil ton günden güne popüler hale gelmektedir. Koyu yeşil tonlu ve siyah desenli bu mermer  modeli birçok projemizde kullandığımız bir taştır. Düşük fire oranı ve yüksek kaliteli görünümü sayesinde müşterilerin rahatlıkla seçimi olmaktadır. Türkiye piyasasında Hindistan Verde mermeri, Hindistan yeşili mermer veya Verde Guetemala mermer şeklinde adlandırılan bu ürün, yeşil rengi ile birlikte ön plana çıktığı için spesifik kullanım alanlarında rahatlıkla görülebilir. Hindistan’dan ithal olarak getirildikten sonra Türkiye’de farklı boyutlar ile kesim işlemleri gerçekleştirilerek kullanılan bu yapı malzemesi, hem iç alanda hem dış alanda birçok kullanım için tercih edilmektedir. Verde Escuro diğer mermer ürünlerine göre fiyat seviyesi biraz yüksek olmakla birlikte güzel desenlere sahip olduğu için özellikle lüks yapılarda ve VIP konutlarda birçok alanda kullanılmaktadır. Verde Escuro üst sınıf projelerde banyo, mutfak, merdiven tasarımları, salon tasarımları, antre ve giriş tasarımları gibi birçok noktada kullanılabilir. Verde Escuro uygulanan kumlama ve fırçalama yöntemlerinin kullanılması sayesinde de daha özel bir görüntü elde edilerek yapılarda kullanılabilir. Genel olarak yapılarda inceleme gerçekleştirildiğinde Verde Escuro mermer mutfak, banyo tezgahı, iç ve dış mekan duvar/zemin kaplama gibi işlemlerde kullanılan bir ürün olarak görülmektedir. Verde Escuro spesifik renk ve malzeme yapısı ile bu alanlarda farklı tasarımlar gerçekleştirmek için iç mimari uzmanları tarafından sıklıkla seçilmektedir. Verde Escuro özellikle villa tarzı konutlarda merdiven uygulamalarında ve teras kaplama uygulamalarında çok sık tercih edilen mermer ürünleri arasında bulunmaktadır. Farklı kullanım noktalarına bakıldığında ise Verde Escuro mermer heykel yapımında, çeşme, sokak merdivenleri ve pencere pervazlığı yapımında seçilmektedir. Doğal taş piyasası içerisinde önemli bir yere sahip olan bu ürün, cilalı bir yüzeyle veya eskitme yüzey uygulanması gibi tercihlerle kullanılabilir.